Џонсон: Се радувам на соработката со Бајден


2 копии
8 копии

Американски конгресмен од државата Масачусетс, кому веќе му биле аплицирани двете дози на вакцината против Ковид-19 на Фајзер/БиоНТех е позитивен на ...
| | веќе видена | слични

Американски конгресмен Стивен Линч, од сојузната државата Масачусетс, кому веќе му биле аплицирани двете дози на вакцината против Covid-19 на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Владимир Путин потпиша федерален закон за продолжување на договорот меѓу Русија и Соединетите држави за намалување и ограничување на офанзивното стратешко ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го потпишал законот за продолжување на договорот Нов СТАРТ за контрола на нуклеарното вооружување, последниот голем ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден има право да реагира на активностите на Русија доколку смета дека тоа е потребно, изјави портпаролката на Белата куќа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки се огласи по повод неодамнешниот телефонски разговор помеѓу американскиот и рускиот претседател, истакнувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Партијата Левица денеска се пофали дека нивниот јавен притисок ја натерал Владата да ја набави вакцината Спутник В. „ Нашиот пратеник - Димитар Апасиев, уште ...
сите 410 | | | веќе видена

Во Општата болница во Охрид пристигнаа уште девет контејнери, со што капацитетот на модуларната болница отворена за КОВИД-пациенти ќе има зголемен капацитет на ...
сите 623 | | | веќе видена

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед денеска му овозможија големо задоволство на својот менаџер Оле Гунар Солскјер, кој потоа и го истакна значењето на победата ...
сите 110 | | | веќе видена

Претседателот Зоран Заев вечерва се обрати на онлајн конференција на Форумот на жени на СДСМ организирана по повод Меѓународниот ден на жената - 8 март. Во ...
сите 49 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 65 | | | веќе видена

Пелистер е најдобриот тим во пролетниот дел од Првата македонска фудбалска. Во четири натпревари битолчани единствени во шампионатот имаа десет бода, три ...
сите 99 | | | веќе видена

Јас сум да постигнеме консензус. За 10%, за 20%, за 30% од прашањата. Тоа ќе ја забрза брзината на државата кон нејзината цел. Ако одиме со 100 км на час, ќе ...
сите 44 | | | веќе видена

Австриските власти ја суспендираа серијата на вакцини против корона вирусот на АстраЗенека како „мерка на претпазливост“ додека ја испитуваат смртта на една ...
сите 174 | | | веќе видена

Граѓаните на Швајцарија на денешниот референдум го поддржаа предлогот на екстреманата десница во земјата за забрана за носење никаб и бурка, што ги носат ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон: Се радувам на соработката со Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: