СДСМ: Со одговорни економски политики обезбедуваме услови за рестарт на македонската економија


„СДСМ со одговорни и навремени економски политики обезбеди раст на платите и на пензиите и во услови на најголемата светска здравствена и економска криза, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Музичарите што членуваат во шесте здруженија од целата земја синоќа одржаа состанок во Охрид, при што потпишаа Меморандум за соработка и заеднички настап пред ...
| | веќе видена | слични

На средбата е анализиран петтиот пакет мерки на државата за финансиска поддршка, при што повторно е посочено дека музичарите заедно со угостителите се ...
| | веќе видена | слични

Од нашите 5 барања скоро три се исполнети, четвртото треба да се доработи, а во однос на петтото немaше разбирање. Најверојатно месец јануари е изгубен по ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања и координација на економските ресори Фатмир Битиќи попладнево се сретна со претставници на Независната угостителска комора ...
| | веќе видена | слични

Три од пет барања на Независната угостителска комора се прифатени од страна на Владата по денешната средба со вицепремиерот Битиќи. По двочасовните разговори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација на економските ресори, Фатмир Битиќи, денеска се сретна со претставници на ...
| | веќе видена | слични

Вкупно три од пет барања на Независната угостителска комора се прифатени од Владата по денешната средба со вицепремиерот Битиќи. „Разговаравме речиси два часа. ...
| | веќе видена | слични

Поддршката за исплата на плата безусловно да продолжи се додека трае кризата. Бизнисмените велат дека оваа мерка даде најдобри резултати досега и дека не смее ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 362 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 250 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација на срце во Македонија. Станува збор за 22-годишно момче кое доби срце од почината ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Со одговорни економски политики обезбедуваме услови за рестарт на македонската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: