Арсовска: Бараните мерки за економски спас се базираат на реалните потреби на стопанството


Бараните мерки за економски спас се базираат на реалните потреби на стопанството кое се соочува со голем број предизвици. Важно е да се зачуваат работните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советот за регионална соработка (РЦЦ) од денеска има „Мапа за вработеност на Западен Балкан“, на која се следат последиците од пандемијата на коронавирус на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компанијата „Алкалоид“ има интерес да се вклучи од идната учебна година во дуалното образование со отворање на неколку паралелки во средно стручно училиште. На ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Средните стручни училишта треба да бидат со отворени профили согласно потребите на пазарот на труд. Затоа заедно со стопанските комори и со локалните ...
| | веќе видена | слични

Согласно потребите на отворениот пазар на трудот, средните стучни училишта треба да имаат отворен профил. Оттаму, Министерката за образование и наука, Мила ...
| | веќе видена | слични

Недостигот од квалификувана работна сила е огромна пречка за економското закрепнување во постковид-периодот, затоа на долг рок е потребен развој на соодветен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска: Бараните мерки за економски спас се базираат на реалните потреби на стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: