Димче Арсовски до МЗ: Ако не е точно тоа што го кажа Брнабиќ, извинување барајте од неа, а не од нас


Откако Министерството за здравство најостро ги демантираше наводите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека во Македонија се врши илегална вакцинација , оттаму порачаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Замислете, уште еден скандал со огромна сума на пари потрошени во корона пандемија, кој што јасно го отсликува лудилото на власта. Имено, власта за само 2 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта за само 2 години дала преку тендери над 300.000 евра на поранешен пратеник од нивен коалиционен партнер, а се работи за фирмите Имиџ ПР и Идеа плус, ...
| | веќе видена | слични

Ангелка Пеева Лауренчиќ од ЛДП земала државни тендери за маркетинг со нејзината фирма во износ од 300.000 евра, пренесува Страна.мк. -Изминативе две години две ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Оливер Спасовски веднаш да се извини и да го суспендира полицаецот кој преку социјалните мрежи му се заканува на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, во спротивно ќе се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да се извини и да го суспендира полицаецот кој преку социјалните мрежи му се заканува на портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако полициски службеник, за кого лидерот на СДСМ, Зоран Заев, е икона, како што самиот напиша во 2019 година, на социјалните мрежи напиша коментар полн со ...
| | веќе видена | слични

Спасовски веднаш да покрене постапка за прекин на работен однос за инспекторот Шкрета, кој на социјалната мрежа фејсбук му се заканува на портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По реакцијата на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Димче Арсовски дека Чулев наспроти актуелната власт за само еден ден го решил случајот „Јавна соба“, се огласија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 460 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 208 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 изјави дека Бугарите во земјава треба да се чувствуваат како слободни граѓани, ...
сите 186 | | | веќе видена

Месецов во земјава ќе пристигнат вакцините од „Фајзер“, со што според министерот за здравство Венко Филипче, ќе започне и имунизацијата на населението против ...
сите 286 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение за седум учесници на протестите во врска со пресудата за ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димче Арсовски до МЗ: Ако не е точно тоа што го кажа Брнабиќ, извинување барајте од неа, а не од нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: