(ФОТО) ЕДВАЈ ДОЧЕКАА РАБОТА ДО 21 ЧАСОТ - полни локали и ресторани


3 копии

Речиси низ цела Европа не постои земја во која угостителските објекти не се барем делумно затворени.Угостителите протестираат на различни начини. Така, ...
| | веќе видена | слични

Стотици сопственици на ресторани и клубови, како и келнери и шанкери, протестираа денеска во центарот на Софија против одлуката угостителските објекти да бидат ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците на ресторани и клубови, како и келнерите и шанкерите денеска протестираа во центарот на Софија поради одлуката на бугарската владалокалите да ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотици сопственици на ресторани и клубови, како и келнери и шанкери денеска протестираа во центарот на Софија поради одлуката локалите да останат ...
| | веќе видена | слични

Ресторан во Ница денеска ја отворил вратата за гости и покрај националниот карантин поради пандемијата на ковид-19, што е знак за се поголема фрустрација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јапонскиот премиер Јошихиде Суга денеска се извини откако пратеници од владеачката коалиција посетиле ноќни клубови и покрај препораките на неговата влада да ...
| | веќе видена | слични

Покрај нашите напори и напорите на медиумите, не можеме да ги убедиме граѓаните дека вирусот е многу заразен и има луѓе кои умираат. Ова го рече бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Кафулињата и рестораните во Чешка ги отворија денеска вратите во знак на протест поради владините ограничувања воведени поради пандемијата на Ковид-19, а кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 202 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 236 | | | веќе видена

Вку пно 22.253 лица се евидентирани преку апликацијата за самопопишување. Податокот, како што стои на веб страницата на Државниот завод за статистика, е до ...
сите 190 | | | веќе видена

Раздвижено е пред штипската Клиничка болница. Иако короната се уште тропа на врата, отворени се сите одделенија. Вообичаено најголем метеж има на приемно. Не ...
сите 309 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 378 | | | веќе видена

Филипче и Заев секој ден ги лажат граѓаните за датумот на пристигање на вакцините. Додека Филипче и Заев лицитираат со датуми, земјите во регионот од декември ...
сите 242 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 356 | | | веќе видена

Вчерашните 807 новозаразени и неделниот извештај на Институтот за јавно здравје кој покажува зголемување на новозабоените за 56 отсто во однос на претходната ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) ЕДВАЈ ДОЧЕКАА РАБОТА ДО 21 ЧАСОТ - полни локали и ресторани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: