Спремете приборот за месо, наредниот месец УЈП ќе враќа преку „Мој ДДВ“


Следниот месец, на граѓаните кои скенирале фискални сметки во последните три месеци од 2020 година, преку апликацијата Мој ДДВ ќе добијат поврат на дел од ...
| | веќе видена | слични

Сметковидителите излегоа на протест пред Владата. Велат, на ваков чекор се одлучиле зашто државата нема слух за нивните проблеми. На барањата кои ги доставиле ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите на денешниот протест пред владата побараа пролонгирање на роковите за поднесување на годишните сметки и финансиските извештаи. Тие велат дека ...
| | веќе видена | слични

Продолжување на рокот за доставување на годишните завршни сметки и финансиски извештаи, бараат сметководителите кои денеска излегоа на протест пред Владата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
4 копии

„Барањето на сметководителите за пролонгирање на роковите за доставување на даночните и финансиските извештаи доставено до Влада на РСМ на ден 18/01/2021 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Групата на сметководители и овластени на сметководители, денес ја информираше јавноста за протестот кој е закажан за утре во 12 часот пред Владата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
сите 777 | | | веќе видена

Правдата е тука, законите важат подеднакво за сите, повеќе нема недопирливи, има силна, ефикасна правна држава, која ги спроведува законите и испорачува правда ...
сите 365 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 277 | | | веќе видена

Со статистиката од вчера за новите 554 заразени, корона-годината во земјава е заокружена со 101 762 дијагностицирани. Од ланскиот 26 февруари, кога беше ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 660 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спремете приборот за месо, наредниот месец УЈП ќе враќа преку „Мој ДДВ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: