Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

3 копии
4 копии
8 копии

Полициски службеници и Државниот пазараен испектор вчера во Дебар констатирале дека жител на градот без соодветна лиценца органзирал игри на среќа во објект на ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие на подрачјето на ОВР-Кичево, полициските службеници констатирале 24 прекршоци за неносење лична ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од стапувањето во сила на мерката на Владата за задолжително носење заштита на лицето, од мај до декември минатата година, во Велес од страна на послицијата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото, вака министерот за правда Бојан Маричиќ го оцени денешното донесување пресуда за слуачјот ...
сите 575 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 776 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 266 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) вечерва соопшти дека во изминатите 24 часа повеќе од 427.000 луѓе во светот се разболеле од Ковид-19, со што бројот на ...
сите 350 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 193 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: