„Заев е најнеспособниот премиер кој го имала Македонија„


2 копии

„Суверено право е на секоја држава да прави што сака. Ова не може да биде тема за коментар. Акцентот е во сосема поинаква насока. Не е во тоа што тие одлучија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, во денешното гостување во Македонското радио вели дека ...
| | веќе видена | слични

Како што јавува порталот frognews.bg, вчера лично Путин ја бранел официјална Софија од критиките на г-ѓа Џесика Ким, правен советник во американската амбасада ...
| | веќе видена | слични

Во соседна Бугарија ја отвори дилемата, дали САД поинтензивно ќе лобира во нашиот меѓусоседски спор. Во интервју за ТВ Европа , поранешната бугарска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во Македонско Радио зборуваше за неотпочнувањето на преговори на Македонија каде посочи ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ најави нови средби со премиери и државници во Централна и во Западна Европа каде што ќе продолжат да бараат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За четири дена се сретнавме со тројца премиери на земји членки на Европската унија, два министри за надворешни работи и неколку други врвни политичари. Ние за ...
| | веќе видена | слични

„Да зависеше од Зоран Заев веројатно одамна ќе имаше потпишано нов договор со Бугарија, многу полош и договор кој што ќе ги срушеше темелите на македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако Зоран Заев го замени зборот српски со бугарски за учење во училиштата, ќе има земјотрес, иако за ниту еден друг јазик нема да има проблем, вели бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

Продолжува вакцинацијата на населението. Денеска и утре се одвива имунизацијата на приоритентните групи а веќе од среда продолжума вакцинацијата според ...
сите 373 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Заев е најнеспособниот премиер кој го имала Македонија„

Од:
До кого (е-маил):
Порака: