Дипломатско-партиската офанзива на Мицкоски е голем влог за државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Александар Николоски, потпретседател на партијата, за кратко време направија неколку исклучителни средби со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, во денешното гостување во Македонското радио вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очајни се обидите на СДСМ и Диме Велковски да претстават дека капиталните инвестиции претставуваат врвен приоритет за криминалната влада на СДСМ и Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во Македонско Радио зборуваше за неотпочнувањето на преговори на Македонија каде посочи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како првите четири така и петтиот пакет на мерки ќе биде употребен за поткуп и крадење на власт. Од ветените 1.2 милијарди евра помош, власта даде само 340 ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ најави нови средби со премиери и државници во Централна и во Западна Европа каде што ќе продолжат да бараат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За четири дена се сретнавме со тројца премиери на земји членки на Европската унија, два министри за надворешни работи и неколку други врвни политичари. Ние за ...
| | веќе видена | слични

Како првите четири така и петтиот пакет на мерки ќе биде употребен за поткуп и крадење на власт, реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ во врска со најавениот петти пакет ...
| | веќе видена | слични

„Да зависеше од Зоран Заев веројатно одамна ќе имаше потпишано нов договор со Бугарија, многу полош и договор кој што ќе ги срушеше темелите на македонската ...
| | веќе видена | слични

Очигледно е дека власта не спроведе никаква антикризни мерки кои ќе понудат помош на економијата како последица од корона кризата. СДСМ брутално излажа дека до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена

Две илјади кинески вакцини од прозиводителот „Синофарм“ пристигнаа на аеродомот во Софија и до вечер ќе пристигнат во нашата земја, објави попладнево на својот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дипломатско-партиската офанзива на Мицкоски е голем влог за државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: