Приведени речиси 2 илјади лица на протестите за ослободување на Навални


Протести има низ повеќе региони во Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој беше уапсен минатиот викенд кога се врати ...
| | веќе видена | слични

Руската полиција ги предупреди граѓаните да не учествуваат во протестите планирани за утре, недела, свикани за повторно да побараат ослободување од затвор на ...
| | веќе видена | слични

Судот во Москва нареди Олег Навални, братот на опозицискиот лидер Алексеј Навални, да биде ставен во домашен притвор до 23 март за кршење на санитарните и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Рускиот суд во четвртокот одлучи главниот опозиционер и критичар на Владимир Путин, Алексеј Навални да остане во затвор, отфрлајќи ја жалбата со која се бараше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 719 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 494 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 354 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 233 | | | веќе видена

Од утре почнува попишувањето на одредени категории граѓани како вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и нивните семејства, на дијаспората, ...
сите 340 | | | веќе видена

Без оглед на политичката конфигурација во Бугарија по изборите, дали во владата ќе доминира ГЕРБ или БСП, дали ВМРО ќе учествува во владата или не, убеден сум ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени речиси 2 илјади лица на протестите за ослободување на Навални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: