Шпанија до рутинска победа – Катар со пресврт до триумф против Бахреин

Шпанија стигна до рутинска победа над Уругвај од 28-23 во натпревар од второто коло во групата 1 од главната фаза на Светското првенство во Египет. Арино беше ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Шведска ја совлада Франција со 32:26 и се пласираше во финалето на СП во Египет, каде ќе игра против Данска, која пак беше подобра од Шпанија со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометниот Мундијал во Египет влегува во завршна фаза, денеска е ден за полуфинални двобои, а борбата за медал ќе ја водат 4 репрезентации кои до тука дојдоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватската ракометна федерација (ХНС) ја прифати оставката на Лино Червар кој предложи тројца кандидати за свој наследник, Хрвоје Хорват, Ивано Балиќ и Славко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако Собранието завчера со 62 гласа „за“ и ниту еден „против“ и „воздржан“ и изгласа доверба на Владата, премиерот Зоран Заев вчера изјави дека добиената ...
сите 325 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 208 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 изјави дека Бугарите во земјава треба да се чувствуваат како слободни граѓани, ...
сите 191 | | | веќе видена

Месецов во земјава ќе пристигнат вакцините од „Фајзер“, со што според министерот за здравство Венко Филипче, ќе започне и имунизацијата на населението против ...
сите 286 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на денешната пресуда за Сашо Мијалков, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека „го поздравуваат секој чин што значи спроведување на правда, ...
сите 265 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија до рутинска победа – Катар со пресврт до триумф против Бахреин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: