На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 584 пациенти


7 копии
3 копии
12 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 28 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за здравство информира дека за две години на Универизитетската Клиника за детска хирургија во Скопје направени се 160 комплексни операции кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„На Клиниката за Детска хирургија за две години оперирани се 160 бебиња со тешки аномалии“, објави денес министерот за здравство, Венко Филипче. Според него, ...
| | веќе видена | слични

Според статистиката која вчера ја објави Министерството за здравство, од 2024 тестови кои биле направени во претходното деноноќие 302 резултирале позитивни на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Комисијата за заразни болести вели дека здравствената ситуација со Ковид-19 е стабилна, но ризикот не е намален. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани ...
| | веќе видена | слични

 Најмалиот пацинет кој е опериран на клиниката има само 1.300 грама. Овие операции се во рамките на Проектот на Министерството за здравство за соработка на ...
| | веќе видена | слични

Според вчерашната статистика на Министерството за здравство, во претходното деноноќие се направени 2024 тестирања при што се регистрирани 302 нови случаи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина”. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 807 | | | веќе видена

Со статистиката од вчера за новите 554 заразени, корона-годината во земјава е заокружена со 101 762 дијагностицирани. Од ланскиот 26 февруари, кога беше ...
сите 345 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче во видео порака по повод една година од првиот регистриран Ковид случај во земјата вели дека здравствениот ситем ...
сите 644 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 112 | | | веќе видена

Зоран Заев не спроведува правда. Зоран Заев се пазари. Излегува ли Сашо Мијалков на слобода за два месеци? Тоа ли е договорот Заев – Мијалков? Откако јавноста ...
сите 368 | | | веќе видена

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
сите 777 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 584 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: