Судењето за импичмент на Трамп ќе започне во втората недела од февруари


„Судскиот процес ќе се одржи во Сенатот на САД и ќе се гласа дали ќе биде осуден претседателот“, рече лидерот на демократите во Сенатот, Чак Шумер. Трамп е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Самопрогласениот „Канонв шаман“, еден од најистакнатите во немирите во Капитол, сака да сведочи против Доналд Трамп, бидејќи тој не го помилува по немирите во ...
| | веќе видена | слични

"Шаманот со рогови", следбеник на движењето на теоретичари на заговор "QAnon", кој станал познат откако со крзно и рогови на главата упаднал во американски ...
| | веќе видена | слични

„Викингот“ кој упадна во американскиот Капитол хил на 6 јануари наводно сака да сведочи против бившиот претседател на САД, Доналд Трамп. Џејкоб Ентони Ченсли е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

45 претставници на републиканците во американскиот Сенат се против отповикување на Доналд Трамп и покрај тоа што мнозинство сенатори гласаше за почеток на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Американскиот Сенат во вторникот го отфрли предлогот на републиканскиот сенатор Ранд Пол да го прогласи за неуставно судењето за импичмент против поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Тоа наведува дека поранешниот претседател нема да биде осуден за обвинението за поттикнување немири во американскиот капитол на почетокот на овој месец. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 803 | | | веќе видена

Кина ѝ ги врати парите на Македонија за вакцината на „Синофарм“, велат од Министерството за здравство, објави Канал 5. Авансната уплата која Министерството за ...
сите 336 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 241 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешната средба со стопанствениците во Битола, околу прашањето со собирањето на потписи за поништување на ...
сите 253 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судењето за импичмент на Трамп ќе започне во втората недела од февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: