Димитриевска – Кочоска : Владата доцни со вакцинација и со создавање на услови за нормализација на бизнисот


Членот на извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ Кочоска истакна дека приходите се нереално проектирани за 2021 година а тие се засноваат на предвидувањата на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии
9 копии
3 копии

Гордана Димитриеска-Кочоска член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното издание на "24 Анализа" на 24 Телевизија изрази сомнеж дека економијата ќе закрепне и дека ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашната "24 Анализа" на 24 Телевизија Гордана Димитриеска - Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во дебата со директорот на Фондот за иновации Коста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 219 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 126 | | | веќе видена

Четири часа по полноќ, заврши втората трансплантација на срце во историјата на Македонија. Кај младо момче, во дваесетите години, кое подолго време чекало ...
сите 375 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисјата „Само интервју" на Канал 5 телевизија. При своето гостувње посочи дека разговарал ...
сите 140 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевска – Кочоска : Владата доцни со вакцинација и со создавање на услови за нормализација на бизнисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: