Николов: Во овој момент не ни требаат вакцини, туку физибилити студија за приватизација на Рентген институтот!?

Нас не ни требаат вакцини за Ковид-19, не ни требаат антикоагуланси на позитивна листа. Во овој момент нас ни е најпотребна Физибилити студија за приватизација ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Драган Павловиќ Латас го коментира однесувањето на партијата Левица во политичкиот живот во Македонија. Симпатични се, поинакви но, Левица досега не ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Драган Павловиќ Латас преку статус на Фејсбук прашува дали дали Левица се опозиција и доколку се, зошто фокусот им е против ВМРО-ДПМНЕ? -Симпатични ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук вели дека ова не е влада и дека со Македонија владее мафијата и мора итно да падне. -Зоран ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев кој што ветуваше „вистина“ за Монструм, и кој што велеше дека не се виновни обвинетите, дека има докази и снимки кои што „нема да ги пушти за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д-р Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејскук прашува дали нас во овој момент нас ни е најпотребна Физибилити студија за приватизација на Рентген ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека некаде до крајот на летото може да се постигне колективен имунитет имајќи ги предвид сите количини вакцини ...
сите 364 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 320 | | | веќе видена

Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“, дадено непосредно пред своето учество на Делфи економскиот форум, што од 10 до 15 мај ќе се одржи во Атина, ...
сите 521 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. ...
сите 461 | | | веќе видена

Дијана Коцева-Миланова, лекар на вакциналиот пункт во салата „Јордан Мијалков", вели дека потрошени се и 2000 вакцини во пунктовите на здравствените домови во ...
сите 199 | | | веќе видена

Согласно законските измени кои треба да се најдат на владина седница, веќе се прецизирани дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг работен ...
сите 116 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 449 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николов: Во овој момент не ни требаат вакцини, туку физибилити студија за приватизација на Рентген институтот!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: