Затворен угостителски објект во Гостиварско поради непочитување на работното време

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 29.01.2021 од страна на Пoлициска станица за Граничен премин и граничен надзор „Блато“, во соработка и заедничка акција со албански полициски органи ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Полициски службеници и Државниот пазараен испектор вчера во Дебар констатирале дека жител на градот без соодветна лиценца органзирал игри на среќа во објект на ...
| | веќе видена | слични

-Вчера околу 17 часот, при контрола во спортска обложувалница на улицата „8-ми Септември" во Дебар, полициски службеници констатирале дека Г.Ц. од Дебар ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Откако Собранието завчера со 62 гласа „за“ и ниту еден „против“ и „воздржан“ и изгласа доверба на Владата, премиерот Зоран Заев вчера изјави дека добиената ...
сите 220 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.519 тестирања, а регистрирани ...
сите 693 | | | веќе видена

Иако од Заводот за статистика уверуваат дека нема посериозни проблеми со веб-платформата за самопопишување, дијаспората посочи дека наишла на бројни ...
сите 139 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство се води истрага, а сите активности што сме задолжени да ги спроведеме, вклучувајќи и докази ги доставуваме до обивнителство, изјави ...
сите 279 | | | веќе видена

Две лица од Скопје на возраст 28 и 24 години утрово се пронајдени мртви во автомобил по пријава дека дека на бул. „Македонско – Косовска бригада“ во Скопје се ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворен угостителски објект во Гостиварско поради непочитување на работното време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: