(Видео) ВМРО-ДПМНЕ бара јавна расправа за реформата во образованието


ВМРО-ДПМНЕ побара да се организира јавна расправа за најавената реформа на системот на основното образование, изјави пратеникот Тимчо Муцунски.„Лично верувам, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во новата концепција на министерката за образование и наука Мила Царовска нема печатени учебници и намерата е да се создадат лоши генерации кои нема да бидат ...
| | веќе видена | слични

Неоспорно е дека реформи се потребни со оглед на сѐ послабите резултати што на меѓународни тестирања и натпревари ги покажуваат нашите ученици, но сепак, треба ...
| | веќе видена | слични

Rеформата во образованието има сериозен отпор во јавноста, за реформата нема аргументи и на министерката за образование и наука Мила Царовска ќе ѝ се случи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Карпош ќе субвенционира 50 проценти од трошоците за ужинки за основците кои посетуваат настава со физичко присуство. На овој начин, велат од Општината, ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош ќе ја субвенционира ужинката за сите ученици кои посетуваат настава со физичко присуство. Општината ќе покрива 50 отсто од износот на месечниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 200 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ бара јавна расправа за реформата во образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: