Интернетот и мобилните прекинати за време на протестите за поддршка на Навални


Услугите на мобилните оператори и интернетот во Русија денеска биле во прекин, јави веб-страницата dovndetector.ru во моментот кога полицијата ги сузбиваше ...
| | веќе видена | слични

Судот во Москва нареди Олег Навални, братот на опозицискиот лидер Алексеј Навални, да биде ставен во домашен притвор до 23 март за кршење на санитарните и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Рускиот суд во четвртокот одлучи главниот опозиционер и критичар на Владимир Путин, Алексеј Навални да остане во затвор, отфрлајќи ја жалбата со која се бараше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 200 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интернетот и мобилните прекинати за време на протестите за поддршка на Навални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: