СДСМ: Успешните економски политики на СДСМ даваат резултат, платите и пенизите растат


Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев преку одговорни и невремени економски политики се справува со последиците од коронавирусот и отвора можности ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со петтиот пакет мерки за економски мерки продолжува грижата за граѓаните и компаниите погодени со кризата СДСМ и институциите што ги предводи со навремени и ...
| | веќе видена | слични

Во финална фаза е петтиот пакет економски мерки за ублажување на последиците од најголемата здравствена и економска криза. Веќе е донесена првата мерка, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев остануваат силно посветени на справување со економските последици од коронакризата и рестарт на македонската ...
| | веќе видена | слични

Минатата година одвоивме 1,2 милијарди евра за помош на граѓаните и компаниите преку четири сета на економски мерки. Стотици илјади работни места беа спасени и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последниот кавртал од 2020 речиси 48 милиони евра се исплатени за поддршка на исплата на плати, информираше на прес-конференција Даниела Маркоска, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Една од најуспешните економски мерки за помош на граѓаните и на компаниите погодени од пандемијата со коронавирусот е финансиската поддршка за исплата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И во време на силна глобална економска и здравствена криза, Владата предводена од СДСМ покажа дека се грижи и застанува зад зад секој поеднец, зад секоја ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 446 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 373 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 229 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Успешните економски политики на СДСМ даваат резултат, платите и пенизите растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: