Во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани 20 нови пациенти

2 копии
6 копии
2 копии

Во Бугарија во последните 24 часа регистрирани 4,55 отсто позитивни или 560 новозаразени од 12 297 тестови од кои 3 947 се со ПЦР тест, а останатите со брзи ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во изминатото деноноќие во македонија починале 10 нови пациенти болни од Ковид-19. Деветмина од нив починале во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во фокусот на јавноста денеска ќе биде првостепената пресуда за предметот „Таргет Тврдина“, особено што неделата што изминува беше турбулентна по бегството на ...
сите 548 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина”. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 555 | | | веќе видена

Патриотска партија која се залага за македонштината го повикува својот народ да се попише за да бидат бројките толку колку што се во реалноста. Пописот ниту ...
сите 382 | | | веќе видена

Судечкиот совет го прифати предлогот од Обвинителството и одреди мерка затворски притвор за обвинетиот Сашо Мијалков, укинувајќи ја мерката куќен притвор. – ...
сите 248 | | | веќе видена

Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради Ковид пандемијата, в понеделник точно ...
сите 162 | | | веќе видена

– В понеделник во Албанија приситигнува пратка со 15.000 вакцини од компанијата „Фајзер“, информираше Мира Ракацоли, претседателка на Комитетот на експерти за ...
сите 385 | | | веќе видена

Над 30 оклопни возила на полицијата, полицајци со панцири и припадници на другите единици при МВР се распределени пред судовите во Скопје. Освен нив, на терен ...
сите 135 | | | веќе видена

Сите земји во светот и Европа почнаа со вакцинирање против корона кон крајот на декември минатата година или некои почеток на јануари годинава. Крај на ...
сите 297 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани 20 нови пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: