Бајден побара проценка за заканата од насилен екстремизам во САД

7 копии

Американски конгресмен Стивен Линч, од сојузната државата Масачусетс, кому веќе му биле аплицирани двете дози на вакцината против Covid-19 на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американските власти соопштија дека две импровизирани бомби биле пронајдени пред седиштата на Републиканската и Демократската партија непосредно пред упадот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за безбедност на САД издаде денеска итно предупредување на опасност од евентуален домашен тероризам, односно насилство од страна на противниците ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата за национална безбедност во САД издаде национално предупредување за тероризам, наведувајќи дека постои засилена закана по американските избори, ...
| | веќе видена | слични
18 копии
2 копии

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Мексико ќе добие 24 милиони дози од руската вакцина „Спутник V“ против ковид-19, изјави денеска мексиканскиот претседател, Андрес Мануел Лопез Обрадор . – ...
| | веќе видена | слични

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор (67) соопшти дека е позитивен на коронавирусот.Тој на својот „Твитер“ напиша дека има лесни симптоми и е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарските власти испратиле „остро писмо“ до компанијата АстроЗенека која ја произведува вакцината за САРС КОВ 2 со оглед н тоа што наместо 142 000 дози, ...
сите 688 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 283 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден побара проценка за заканата од насилен екстремизам во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: