Најголем дел од службениците по Рамковен ќе бидат вработени во МВР и УЈП

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
| | веќе видена | слични

Една третина од рамковните административци или вкупно 349 вчера ги потпишаа решенијата и од денеска може да почнат со работа, рече синоќа при гостувањето во ...
| | веќе видена | слични

Груби напомена дека повеќето од овие лица, 143, се распределени во МВР, а останатите во царинската управа, УЈП, Агенцијата за вработување,… согласно етничката ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Една третина од рамковните административци или вкупно 349 денеска ги потпишаа решенијата и од утре може да почнат со работа, рече вечерва првиот вицепремиер и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашната Топ тема во Телма телевизија гостуваше вицепремиерот Артан Груби кој истакна дека не по вина на рамковните вработени, туку институциите биле ...
| | веќе видена | слични

Министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби во вечерашното госување на Телма објасни дека проблемот со рамковни административци бил со ...
| | веќе видена | слични

Работа во администрација да добијат луѓе од загрозени семејства, а не корумпираните кадри на ДУИ, бараат од Левица. Оттаму велат дека вицепремиерот Артан Груби ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 182 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 361 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 128 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 281 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголем дел од службениците по Рамковен ќе бидат вработени во МВР и УЈП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: