Жонглери со недозволивото


2 копии

Погрдни зборови за обвинителката Фатиме Фетаи, скандирање УЧК, барања да се разреши Фетаи и меѓународната заедница да интервенира за да има правда во ...
| | веќе видена | слични

Искршени стакла на Министерствата за надворешни и политички систем, превртени контејнери низ улиците е сликата по протестот на роднините на обвинетите во ...
| | веќе видена | слични

РОДНИНИТЕ НА ОБВИНЕТИТЕ ВО „МОНСТРУМ“ БАРААТ ОСТАВКА ОД ФЕТАИ Се бара оставка од oбвинителката Фатиме Фетаи и разгледување на случајот „Монструм“ со странски ...
| | веќе видена | слични

Дел од демонстрантите од денешниот протестот за „Монструм“, на заминување почнаа да ги превртуваат контејнерите на булеварот „Цветан Димов“ кај ТЦ Мавровка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димни бомби, петарди и камења врз зградата на Министерството за надворешни работи. Протестите организирани од страна на семејствата и родинините на обвинетите ...
| | веќе видена | слични

Учесниците на протестот побарааа меѓународната заедница да интервенира за да се обезбеди правда за случајот со петкратното убиство на Смилковското езеро Со ...
| | веќе видена | слични

Она што требаше да биде мирен протест се претвори во инцидент и пресметка помеѓу полицијата и демонстрантите на денешниот протест за поддршка на обвинетите во ...
| | веќе видена | слични

Роднините на обвинитите во случајот „Монструм“, на денешниот протест превртуваа контејнери, со камења фрлаа кон полициските возила, скандираа „УЧК, УЧК“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото, вака министерот за правда Бојан Маричиќ го оцени денешното донесување пресуда за слуачјот ...
сите 575 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 776 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 266 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) вечерва соопшти дека во изминатите 24 часа повеќе од 427.000 луѓе во светот се разболеле од Ковид-19, со што бројот на ...
сите 350 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 193 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жонглери со недозволивото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: