Овој е лекот за оние кои нема да можат да примат вакцина против коронавирус

Постои група на луѓе кои, поради постојните болести, никогаш нема да можат да примат вакцина против коронавирус.Синтетичките антитела развиени од групата Ели ...
| | веќе видена | слични

За лекување на болните од Ковид-19, Министерството за здравство го нарачало коктелот на американската компанија „Регенерон“ со кој од коронавирус во октомври ...
| | веќе видена | слични

Вакцините и антителата кои се користат во превенцијата односно лекувањето на Covid-19 се помалку ефикасни против новите мутации и соеви на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Германија е првата земја во Европската унија којашто го купила препаратот против Covid-19, базиран на моноклонални антитела, чие користење во раната фаза може ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германија ќе стане првата земја-членка на ЕУ што ќе започне да користи експериментален третман со антитела, кој му помогна на поранешниот американски ...
| | веќе видена | слични

Германија е првата држава членка на Европската унија која започнува да користи експериментални третмани со антитела, третман кој многу му помогна на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Веќе неколку вакцини се произведоа против корона вирусот, но медикаменти за лекување на болните се уште се малку. Германскиот министер за здравство Јенс Шпан ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан закупил 200.000 дози од лекот кој го користеше поранешниот американски претседател Доналд Трамп кога беше инфициран ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 492 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Владата и опозициските партии на Албанците постигнаа договор за законот за државјанство. Детали ќе се соопштат откако предлогот ќе се стави на хартија, со ...
сите 235 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 139 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој е лекот за оние кои нема да можат да примат вакцина против коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: