Трудо е првиот странски лидер кој разговарал со Бајден


9 копии

„Владимир Путин потпиша федерален закон за продолжување на договорот меѓу Русија и Соединетите држави за намалување и ограничување на офанзивното стратешко ...
| | веќе видена | слични

Продолжувањето на договорот Нов СТАРТ е само почеток на сериозните преговори со Русија, оценил советникот на американскиот претседател за национална безбедност ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го потпишал законот за продолжување на договорот Нов СТАРТ за контрола на нуклеарното вооружување, последниот голем ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден има право да реагира на активностите на Русија доколку смета дека тоа е потребно, изјави портпаролката на Белата куќа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамед Џавад Зариф денеска потврди дека неговата земја нема да ги прифати барањата на САД да го прекинат развојот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во фокусот на јавноста денеска ќе биде првостепената пресуда за предметот „Таргет Тврдина“, особено што неделата што изминува беше турбулентна по бегството на ...
сите 548 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристовска вели дека во целина Обвинителството е задоволно од изречените осудителни пресуди во случајот „Таргет Тврдина“, пред се поради тоа ...
сите 507 | | | веќе видена

Патриотска партија која се залага за македонштината го повикува својот народ да се попише за да бидат бројките толку колку што се во реалноста. Пописот ниту ...
сите 382 | | | веќе видена

Судечкиот совет го прифати предлогот од Обвинителството и одреди мерка затворски притвор за обвинетиот Сашо Мијалков, укинувајќи ја мерката куќен притвор. – ...
сите 250 | | | веќе видена

Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради Ковид пандемијата, в понеделник точно ...
сите 159 | | | веќе видена

– В понеделник во Албанија приситигнува пратка со 15.000 вакцини од компанијата „Фајзер“, информираше Мира Ракацоли, претседателка на Комитетот на експерти за ...
сите 318 | | | веќе видена

Сите земји во светот и Европа почнаа со вакцинирање против корона кон крајот на декември минатата година или некои почеток на јануари годинава. Крај на ...
сите 297 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трудо е првиот странски лидер кој разговарал со Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: