Новата зграда на ЕЛЕМ ќе остари додека добие употребна дозвола


Веста дека државната компанија Електростопанство на Северна Македонија (ЕСМ) веќе добила аванс од Владата од 1.000.000 евра за продажба на административната ...
| | веќе видена | слични

Детското игралиште зад зградата на Дом на градежници нема да се урива за да стане паркинг. Општина Центар со измените на Деталниот урбанистички план (ДУП) ...
| | веќе видена | слични

Хотелот кој ГП „Бетон“ во 2013 почна да го гради до белата палата на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, неколку години стои како карабина. На оваа локација во строгиот ...
| | веќе видена | слични

Поголема површина со зеленило, нов локален мал парк на земјиште каде што требаше да се гради станбена зграда, но и обврска сите нови објекти на својата парцела ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Деталниот урбанистички план (ДУП) за Градска четврт Ц 04 – Дом на градежници е изгласан денеска на продолжение на 59-тата седница на Советот на Општина Центар. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во салата на Советот на Општина Центар денес се одржа продолжението на 59.седница. На дневниот ред за работа беше единствена точка, донесувањето на Деталниот ...
| | веќе видена | слични

Според податоците и официјалната документација во Општината, и двете згради во Тафталиџе, чии фотографии деновиве предизвикаа жестоки реакции во јавноста, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 518 | | | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата зграда на ЕЛЕМ ќе остари додека добие употребна дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: