Николовски: Доколку Пендаровски го потпише Законот за попис ВМРО-ДПМНЕ ќе собере над 10.000 потписи од граѓани


Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва во „Само Интервју“, во Канал 5 телевизија, во врска со пописот истакна дека ако власта ги игнорира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Позитивно е што Христијан Мицкоски најавува дека ВМРО-ДПМНЕ се откажува од идејата за бојкот на пописот закажан за април оваа година и СДСМ тоа го поздравува, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сашо Мијалков сепак не бил дома со висока температура туку избегал во Белград, објави „МКД.мк“. Мијалков во Белград побегнал во неделата вечерта и оттаму се ...
сите 441 | | | веќе видена

Среќен сум што традиционални улици во нашиот град, коишто се поврзани со битието и функционирањето на урбано Скопје ќе ги вратиме, затоа што тие се уште ...
сите 172 | | | веќе видена

Музичарот Ѓорѓе Балашевиќ беше погребан денеска на Градските гробишта во Нови Сад. Легендарниот панонски морнар бил испратен на вечно почивање без присуство на ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Доколку Пендаровски го потпише Законот за попис ВМРО-ДПМНЕ ќе собере над 10.000 потписи од граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: