Најпосакуваната професија на пазарот: Колку заработуваат ИТ експертите?

Според денешното истражување на Brainster со помош на алатка за кариерно советување која била искористена од над 7.000 учесници, најмногу од нив, односно 17,1 ...
| | веќе видена | слични

Во близина на Капитол хил во Вашингтон полицијата уапсила вооружен маж од Западна Вирџинија стар 71 година, соопштено е од полицијата. Мажот носел пиштол и 20 ...
| | веќе видена | слични

Загрепската полиција објави снимка од рацијата во угостителски објект во центарот на градот, кој работеше и покрај забраната на Кризниот штаб и каде пронајде ...
| | веќе видена | слични

Уште еден полицаец изврши самоубиство по нападот на американскиот Капитол, кој се случи на 6 јануари, пишува „Пипл“. Во вторникот, вршителот на должноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жена со српско потекло ги шутирала патниците во јавниот превоз во Минхен, кои од неа барале да ги почитува мерките за носење маска.Бидејќи не носела маска, ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската компанија АстраЗенека не може да ги испорачува вакцините против коронавирусот за ЕУ како што беше одговорено, но ништо не е познато за проблеми ...
| | веќе видена | слични

Во воз на железницата во Минхен 22-годишна девојка за која полицијата наведува дека е родена во Србија нападнала 28-годишен маж после расправа околу носењето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 268 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 414 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 264 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најпосакуваната професија на пазарот: Колку заработуваат ИТ експертите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: