ВМРО-ДПМНЕ очекува Пендаровски да не го потпише Законот за попис


4 копии

Зоран Заев и власта да се откажат од спроведување на насилен попис кој ќе биде фалсификат, чии бројки веќе однапред коалиционо ги договориле и наместо тоа да ...
| | веќе видена | слични

Пописот на населението што ќе се одржи на пролет ќе обезбеди целосни, точни и релевантни податоци, како се основа за градење на стратегии и политики за ...
| | веќе видена | слични

Негативно е што СДСМ ќе продолжи да краде и лаже, а позитивно е што им се гледа крајот, зашто никој не сака криминалци како Заев. СДСМ наместо да турка ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва во „Само Интервју“, во Канал 5 телевизија, во врска со пописот истакна дека ако власта ги игнорира ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Позитивно е што Христијан Мицкоски најавува дека ВМРО-ДПМНЕ се откажува од идејата за бојкот на пописот закажан за април оваа година и СДСМ тоа го поздравува, ...
| | веќе видена | слични

Оливер Андонов, поранешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ го обвини раководството на партијата дека намерно се обидува да ја манипулира Македонската јавност,а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Немаме информација дали Сашо Мијалков контактирал со епидемиолози или претставници на ДСЗИ согласно неговата изјава, рече министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 594 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му одговори на минисерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на коментарот дека многу се детски размислувањата ...
сите 305 | | | веќе видена

Среќен сум што традиционални улици во нашиот град, коишто се поврзани со битието и функционирањето на урбано Скопје ќе ги вратиме, затоа што тие се уште ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека вирусот и натаму е непредвидлив и дека се непознати уште многу работи околу него. Северна Македонија ја доби и ...
сите 486 | | | веќе видена

По вчерашниот скандал со бегството и појавувањето на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, Алијансата за Албанците и Алтернатива поднесоа интерпелација за ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ очекува Пендаровски да не го потпише Законот за попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: