Интервју со премиерот Зоран Заев

2 копии

Провладиниот новинар и колумнист Сашо Ордановски во вечерашното интервју во емисијата Само вистина на Канал 5, коментрајќи ги негаторските политики и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нормално дека може и експретседателот на СДСМ, кој беше и поранешен претседател на државата да биде кандидат, изјави премиерот Зоран Заев во синоќешното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера Зоран Заев во интервју за „Трилинг“ истакна дека можно е фракцијата на Бранко Црвенковски да победи на конгресот на СДСМ. Како би кажал дали очекувам или ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со премиерот Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: