Борел: Стратешкото партнерство со Бајден за резултати и на Западниот Балкан

2 копии

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дипломатот Линда Томас-Гринфилд, од претседателот Џо Бајден предложена за амбасадор на САД во ОН, денеска е на сослушување пред сенатската Комисија за ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ и потпретседател на ЕК, Жосеп Борел денеска се состана со вицепремиерот Никола Димитров и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Македонија има јасна и неприкосновена ЕУ перспектива, а решение за деблокирање на процесот мора да има, велат од кабинетот на високиот претставник за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на ЕУ, Жосеп Борел изјави дека кога станува збор за надворешната политика и безбедносните прашања, тој очекува „многу подобра ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ на денешниот состанок ќе разговараат за ажурирањето на стратегијата за дистрибуција на вакцините против ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија и оваа недела остана без вакцините ветени од компанијата Фајзер, а оттаму велат дека немаат доволно производство. Во меѓувреме, или ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По лидерите, министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ утре ќе ја разгледаат можноста за ажурирање на стратегијата за поделба на вакцините против ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
| | веќе видена | слични

Останато

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 626 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 557 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 232 | | | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 509 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците и Алтернатива, ја обвинуваат Владата за предизвикување на насилството на протестот кој се одржа вчера за случајот Монструм. Според нив, ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борел: Стратешкото партнерство со Бајден за резултати и на Западниот Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: