Филипче: Не постојат законски пречки за увоз на вакцини против Ковид-19


Интервентниот увоз на лекови не е никаква новина и години наназад постапката се користела за увоз на вакцини и други препарати појасни денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денес изјави дека е разочаран од неможноста на Европската унија навремено да обезбеди вакцина против ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што дочекавме, од навистина предводници во регионот како држава, сега да сме на дното и да служиме за потсмев. За ваквата состојба, Филипче и Заев се директно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека сите држави се во трка за вакцина повеќе, последно од министерот за здравство, Венко Филипче е дека е набавена како што вели „најсофистицираната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Филипче прво сакаше европско-американски вакцини, па се одлучи за кинески, ама уште нема никакви, изјави пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Јадранка Поцкова.„Додека ...
| | веќе видена | слични

Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина досега се трите земји од Балканот кои потврдија дека ќе ја користат кинеската вакцина, а сега таа ќе пристигне во ...
| | веќе видена | слични

Ама според министерот за здравство на време и доволно има и ивермектин, па пациентите се жалат дека го нема или едвај се наоѓа молејќи познати. Чекајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Дали сегашната состојба, односно неможноста една држава да ја добие вакцината, всушност, покажува како таа земја котира во очите на меѓународната заедница? ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Не постојат законски пречки за увоз на вакцини против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: