Случајот МОНСТРУМ ГО ПОКАЖА ЛИЦЕТО НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА полна манипулации


Заврши повтореното судење за убиствата кај Смилковско езеро, познати како судски процес Монструм.Судењето еднаш доби завршница со утврдена вина и осудителни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За случајот „Монструм“ во овој момент е неблагодарно јас да зборувам со оглед на тоа дека предметот се наоѓа во една деликатна фаза, изјави денеска државниот ...
| | веќе видена | слични

Секој кој го загрозува здравјето и животот на граѓаните, ќе мора да сноси одговорност. Кој сака нека е, од која политичка партија нека, дали е Македонец, ...
| | веќе видена | слични

Полицијата презема мерки со факти во секое населено место, во секој град и општина во државата, секаде каде не се почитуваат мерките за заштита од ширење на ...
| | веќе видена | слични

По кој основ Јавното обвинителство на тогашниот ВД јавен обвинител побара од Врховниот суд да се укине пресудата за Монструм и да се врати на повторно ...
| | веќе видена | слични

Не ги коментираме судските одлуки. Прашањето беше дали е вмешана политиката во овој случај. Единствен момент каде што ние како политичка партија бевме вмешани ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Љупчо Пренџов од ГРОМ од собраниската говорница посочи дека заради поигрување и манипулирање со случајот Монструм, народот ја изгубил довербата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поигрувањето со чувствата, болката и емоциите на македонската јавност во врска со Монструм започнуваат во време на циркусот со објавување на разговори стекнати ...
| | веќе видена | слични

Правната држава мора да профункционира и во единиците на локалната самоуправа Насилниот криминал во Македонија не мирува. Симптоматично е што полициските ...
| | веќе видена | слични

Коле Чашуле, во синоќешната емисија „ Седница со Коле Чашуле“ зборуваше за случајот „Монструм“. -Миленичката на шарената револуција, екс специјалната Фатиме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 354 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Случајот МОНСТРУМ ГО ПОКАЖА ЛИЦЕТО НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА полна манипулации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: