Заев и Филипче најавуваат вакцини во најскоро време


Претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денес изјави дека е разочаран од неможноста на Европската унија навремено да обезбеди вакцина против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што дочекавме, од навистина предводници во регионот како држава, сега да сме на дното и да служиме за потсмев. За ваквата состојба, Филипче и Заев се директно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека сите држави се во трка за вакцина повеќе, последно од министерот за здравство, Венко Филипче е дека е набавена како што вели „најсофистицираната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Филипче прво сакаше европско-американски вакцини, па се одлучи за кинески, ама уште нема никакви, изјави пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Јадранка Поцкова.„Додека ...
| | веќе видена | слични

Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина досега се трите земји од Балканот кои потврдија дека ќе ја користат кинеската вакцина, а сега таа ќе пристигне во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 422 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Филипче најавуваат вакцини во најскоро време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: