За една од нашите светли точки на Мундијалот нема тајни ни во фудбалот (Видео)

Николче Митревски е една од малкуте светли точки на Македонија на ракометниот Мундијал во Египет, но и неговите прекрасни одбрани не помагаат да забележиме ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Египет Пародно пред денешниот меч против Данска одржа мотивациски говор на своите момци. Тој им порача дека мора да веруваат во себе „Најважно е ...
| | веќе видена | слични

Мундијалот во Египет ќе финишира со втората фаза денеска, со последните шест натпревари, по кои ќе бидат познати сите четвртфиналисти. Има интересни пресметки, ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација денеска (15:30 часот) го игра последниот меч на Мундијалот, за противник ја има селекцијата на Белорусија.Во меѓувреме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 365 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 358 | | | веќе видена

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“, се закани со тужби доколку на утрешната седница во Собранието пратеници на СДСМ излезат од изолација и дојдат со ...
сите 251 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги информираат новинарите и медиумските ...
сите 368 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 998 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 469 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи објави статус, секвенца со видео од неговиот последен ТВ настап, во кој објаснува: „Во 2015 сме ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За една од нашите светли точки на Мундијалот нема тајни ни во фудбалот (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: