Во Албанија граѓаните ќе добијат „ковид пасош“ по примената прва доза на анти-ковид вакцината

Албанската министерка за здравство Огерта Манастирлиу изјави дека лицата кои ќе бидат вакцинирани против Ковид-19, ќе добијат документ издаден од владиниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во Бугарија во последните 24 часа регистрирани 4,55 отсто позитивни или 560 новозаразени од 12 297 тестови од кои 3 947 се со ПЦР тест, а останатите со брзи ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 561 нови случаи на корона вирус, а во истиот период починале 29 луѓе. Националниот штаб за цивилна заштита ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во изминатото деноноќие во македонија починале 10 нови пациенти болни од Ковид-19. Деветмина од нив починале во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 182 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 361 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 128 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 281 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија граѓаните ќе добијат „ковид пасош“ по примената прва доза на анти-ковид вакцината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: