Заев за тв 24: Треба сите да застанеме зад пописот

„Како можеше судскиот случај „Рекет“ да се заврши за неколку месеци, а предмети на СЈО отворени пред четири – пет години се уште немаат пресуда, а некои од нив ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда не им верува на своите очи и на фактите кои денеска се изнесени за убедливо најголемиот, историски, резултат на актуелната власт во ...
| | веќе видена | слични

„Денес, верувам многумина ќе се согласат, не може ситуацијата со корупцијата да е полоша од 2015-та или 2016 година, кога ние практично имавме заробена држава ...
| | веќе видена | слични

„Целта на пописот е да ја утврди реалната слика во државата, ние сме убедени дека врз основа на таа реална слика ќе можеме да креираме политики. Ние не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нормално дека може и експретседателот на СДСМ, кој беше и поранешен претседател на државата да биде кандидат, изјави премиерот Зоран Заев во синоќешното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 277 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена

Повеќе улици во главниот град утре ќе бидат затворени за сообраќај поради најавен протест за случајот „Монструм“ со почеток од 13 часот. На 26.02.2021 (петок) ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за тв 24: Треба сите да застанеме зад пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: