Брестовац: Разочаран сум, истото ни се случува петти пат на мундијалот


Данило Брестовац побара од своите ракометари да се покажат во подобро светло на двата последни натпреварив против Русија и Белорусија откако тие покажаа борба ...
| | веќе видена | слични

Шведска ќе игра во своето прво финале на Светските првенства по точно две децении, или ќе се бори за нова титула на мундијалите 22 години по последниот трофеј ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација во последен момент доби место на Светското првенство во Египет . Настапот не беше задоволувачки, но добро е што го продолживме ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација не се прослави на Светското првенство во Египет (1 победа и пет порази), но остави добар впечаток со своето однесување, ...
| | веќе видена | слични

На официјалниот профил на Светското ракометно првенство на „Твитер“, објавен е клип посветен на македонскиот национален тим, за кој првенството веќе е ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација го заврши настапот на Светското првенство, кое допрва ќе ја има својата завршница. Со пет порази и една победа, нашиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава до вчера против Ковид-19 се вакцинирани 764 здравствени работници. Имунизацијата на здравствените работници со вакцината од производителот „Фајзер“ ...
сите 472 | | | веќе видена

Очигледно некој т.н. медиум се амбицирал, па го прашал Борче Давитковски, од она што се нарекува Правен факултет во Скопје, за важноста на потписите против ...
сите 272 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ги отфрла новите имиња на улиците, не може улици да добиваат имиња по странски претседатели, а Трајковски да се ...
сите 132 | | | веќе видена

Музичарот Ѓорѓе Балашевиќ беше погребан денеска на Градските гробишта во Нови Сад. Легендарниот панонски морнар бил испратен на вечно почивање без присуство на ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брестовац: Разочаран сум, истото ни се случува петти пат на мундијалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: