СДСМ: Повик за бојкот на пописот е повик за кршење на законите


Левица поднесе иницијатива до Уставниот суд за оспорување на тукушто донесениот Закон за попис. Од партијата сметаат дека законот е спорен по 4 основи. Според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва во „Само Интервју“, во Канал 5 телевизија, во врска со пописот истакна дека ако власта ги игнорира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во „Само Интервју“ на Канал 5 предложи наместо ваков попис каков што турка власта ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во „Само интервју“ на Канал 5, повторно побара од власта да се одложи пописот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Канал 5 вечерва отфрли дека ќе има бојкот, но повторно се обрати до власта со предлог да се одложи пописот за шест ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние релевантни показатели во демографското движење, природното движење на населението немаме од 81-та година, би рекол повеќе од 40 години, за да бидеме ...
| | веќе видена | слични

„Ако излегува влијателен пратеник, доскорашен министер на една политичка партија и рефлектира во јавноста проценти и вели доколку еден етникум не е до тој ...
| | веќе видена | слични

Олгица Никола Трајковска Меѓу последните организирани егзекуции на македонството, штотуку изгласана од неговите претставници, е наводно, статистичка: Со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку апликацијата за самопопишување досега се евидентирани 18.236 лица, објави Државниот завод за статистика на својата веб страница. Податоците се однесуваат ...
сите 359 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 690 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 478 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мискоски, изјави дека опозицијата ќе ја поддржи иницијативата на Алијанса и Алтернатива за интерпелација на министерот за ...
сите 135 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Повик за бојкот на пописот е повик за кршење на законите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: