Кои професии се најмалку платени во Македонија?

Се намалува бројот на вработени во индустријата. Корона кризата си го зема данокот. Во декември минатата година во однос на истиот месец во 2019 година бројот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во трговијата на мало, во декември 2020 година, во споредба со декември 2019 година, намалување на прометот е забележан кај храната, пијалаците и тутунот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Индустриското производство во декември 2020 година бележи раст од 2,5 отсто во однос на декември 2019 година, објави Државниот завод за статистика. Според ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Според пресметките на Државниот завод за статистика просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во ноември 2020 година, изнесува 27 588 денари. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 252 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 164 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои професии се најмалку платени во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: