Интервју со Здравко Јосифовски претседател на НУК


Иако угостителите бараа тоа да биде продолжено за уште два часа, сепак Комисијата за заразни болести денеска на состанок одлучи да нема промени. Оттаму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно веќе воспоставената практика, за одржување на состаноци на Платформата за јавно-приватен дијалог кои се одржуваат секој месец, денеска во Владата на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев објави што се планира да содржи петтиот сет економски мерки: Бришење на каматите на долговите за сите граѓани, помош за сиромашните, во ...
| | веќе видена | слични

Прифативме работна средба со заменикот на претседателот на Владата, а не со замениците на заменикот, повторно реагира денеска Независната угостителска комора ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев остануваат силно посветени на справување со економските последици од коронакризата и рестарт на македонската ...
| | веќе видена | слични

По објавените реакции на Независната угостителска комора (НУК), утрово, Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи ја презакажа средбата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 164 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 33 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 237 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со Здравко Јосифовски претседател на НУК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: