Научниците на праг на големо откритие: Направен лек за оние кои не можат да ја примат вакцината против коронавирус

Во светот се развиени неколку вакцини против коронавирус, но постојат лица кои поради разни болести не смеат да ги примат истите. Со оглед на фактот што ...
| | веќе видена | слични

За лекување на болните од Ковид-19, Министерството за здравство го нарачало коктелот на американската компанија „Регенерон“ со кој од коронавирус во октомври ...
| | веќе видена | слични

Вакцините и антителата кои се користат во превенцијата односно лекувањето на Covid-19 се помалку ефикасни против новите мутации и соеви на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Германија е првата земја во Европската унија којашто го купила препаратот против Covid-19, базиран на моноклонални антитела, чие користење во раната фаза може ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германија ќе стане првата земја-членка на ЕУ што ќе започне да користи експериментален третман со антитела, кој му помогна на поранешниот американски ...
| | веќе видена | слични

Германија е првата држава членка на Европската унија која започнува да користи експериментални третмани со антитела, третман кој многу му помогна на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Веќе неколку вакцини се произведоа против корона вирусот, но медикаменти за лекување на болните се уште се малку. Германскиот министер за здравство Јенс Шпан ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан закупил 200.000 дози од лекот кој го користеше поранешниот американски претседател Доналд Трамп кога беше инфициран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на Астра Зенаека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
сите 317 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 269 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците на праг на големо откритие: Направен лек за оние кои не можат да ја примат вакцината против коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: