Филипче: Не постојат препреки ковид вакцините од Србија да пристигнат во Македонија


Вакцините од Србија ќе се увезат со интервентен увоз, а сите останати вакцини понатаму од производителот „Фајзер„ ќе ги чекаат Измените на Законот за лекови. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Србија досега се вакцинирани над 415.000 лица, најмногу со кинеската вакцина Синофарм, пристигна првата најавена пратка на 40.000 дози на Спутниковата ...
| | веќе видена | слични

Што дочекавме, од навистина предводници во регионот како држава, сега да сме на дното и да служиме за потсмев. За ваквата состојба, Филипче и Заев се директно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека сите држави се во трка за вакцина повеќе, последно од министерот за здравство, Венко Филипче е дека е набавена како што вели „најсофистицираната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филипче прво сакаше европско-американски вакцини, па се одлучи за кинески, ама уште нема никакви, изјави пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Јадранка Поцкова.„Додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 605 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 487 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 230 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците и Алтернатива, ја обвинуваат Владата за предизвикување на насилството на протестот кој се одржа вчера за случајот Монструм. Според нив, ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Не постојат препреки ковид вакцините од Србија да пристигнат во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: