Груби: ДУИ не се мешаше во „Монструм“, само побаравме повторување на постапката


Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Погрдни зборови за обвинителката Фатиме Фетаи, скандирање УЧК, барања да се разреши Фетаи и меѓународната заедница да интервенира за да има правда во ...
| | веќе видена | слични

Роднините на обвинитите во случајот „Монструм“ на денешниот протест превртуваа контејнери, со камења фрлаа кон полициските возила, скандираа „УЧК, УЧК“ ...
| | веќе видена | слични

Организаторите на протестот за случајот „Монструм“ побараа обвинителката Фатиме Фетаи да биде разрешена. -Жалиме за убиените, сочувствуваме со семејствата, но ...
| | веќе видена | слични

Организаторите на протестот за случајот „Монструм“ побараа обвинителката Фатиме Фетаи да биде разрешена, а судењето да се врати на почеток. Качен на авотомобил ...
| | веќе видена | слични

Членови на семејствата и поддржувачи на обвинетите во случајот „Монструм“ денеска одржуваа протест пред Oсновнот јавно обвинителство. Протестот започна во ...
| | веќе видена | слични

На денешниот протест на обвинетите во случајот „Монструм“ се случи инцидент дел од демонстрантите се обидоа да се конфронтираат со полицијата. На видеата од ...
| | веќе видена | слични

Семејствата на обвинетите за масакрот кај Смилковско езеро со протест пред Основното јавно обвинителство побараа разрешување на обвинителката Фатиме Фетаи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 694 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 530 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 180 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби: ДУИ не се мешаше во „Монструм“, само побаравме повторување на постапката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: