ЕСМ доби аванс за продажба на старата заграда, за новата нема употребна дозвола

Иако државна команија „Електрани на Северна Македонија“ (ЕСМ) доби 1 милион евра аванс од Владата која одлучи да ја купи нејзина административна зграда на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на струшката болница Асани сè уште не е разрешен од надлежните институции иако во јавноста веќе има реакции и повици за одговорност. Во Лекарската ...
| | веќе видена | слични

Во најновиот број на весникот „Слободен печат“ читајте: – Извештај на Транспаренси интернешнл – Македонија со досега најлош резултат во борбата против ...
| | веќе видена | слични

Владата поднела иницијатива до Обвинителството за случајот со Директорот на струшката болница, гинекологот Мухамед Асани по јавните сведоштва на негови ...
| | веќе видена | слични

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте : – Изборите во Бугарија само ќе ја заострат реториката кон нас – Бугарските партии која од која позакоравени кон ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЗСИ) му издаде решение за забрана за вршење на дејноста на директорот на Струшката болница Мухамед Асани во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мухамед Асани, гинекологот кај кого Државниот санитарен инспекторат дома најде нерегистрирана гинеколошка ординација продолжува да биде директор на струшката ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање, дали Д-р. Асани, инаку директор на струшката болница, ќе биде разрешен, првиот вицепремиер задолжен за борба против корупцијата, Љупчо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 177 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ доби аванс за продажба на старата заграда, за новата нема употребна дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: