УЈП информирa: Еве кога ќе бидат исплатени парите од последното тромесечје од 2020 година

3 копии

Следниот месец на граѓаните кои скенирале фискални сметки во последните три месеци од 2020 година преку апликацијата Мој ДДВ ќе им бидат вратени 6,1 милион ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 25. јануари 2021 (ИНПРЕС) – Следниот месец ќе почне исплатата на повратот на ДДВ за граѓаните кои скенирале фискални сметки во последното тримесечје од ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи во текот на следниот месец февруари ќе врши исплата на дел од ДДВ на граѓаните кои скенирале фискални сметки преку апликацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

50 дена без здравствено осигурување биле војниците и вработените во армијата. Од синдикатот на одбраната и безбедноста тврдат дека правото на бесплатно ...
| | веќе видена | слични

Речиси два месеци војниците и вработените во АРМ биле без здравствено осигуривање, пренесува „Не сме здравствено осигурени од 01 декември 2020 година до вчера, ...
| | веќе видена | слични

Вечер.мк доби информација дека вработените во МО и припадниците на АРМ останале без здравствено осигурување, односно дека од ноември минатата година не е ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од јанурската плата за 2021 година, стапката на задолжително пензиско и инвалидско осигурување наместо 18,4 ќе изнесува 18,8 проценти. Промена има и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кога пред речиси две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборуваше за техничка влада која ќе подготви терен за фер избори, власта не прифаќаше. ...
сите 309 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 334 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 211 | | | веќе видена

Од Агенцијата за лекови МАЛМЕД најавуваат дека целата административна процедура која што е поврзана со руските вкцини ќе ја завршат до среда. Тоа за ...
сите 415 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска во тетовско Доброште изјави дека нема дијалози за создавање на, како што рече, некое партнерство за коалиција. –Мислам ...
сите 214 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 88 | | | веќе видена

37-годишен таксист од Скопје бил ограбен од лице кое го превезувал, информира Министерството за внатрешни работи.– На 05.03.2021 во 18,30 часот во Полициска ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП информирa: Еве кога ќе бидат исплатени парите од последното тромесечје од 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: