Сестрите Бонавентура повторно ќе и судат на Македонија


Македонската репрезентација во последен момент доби место на Светското првенство во Египет . Настапот не беше задоволувачки, но добро е што го продолживме ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација не се прослави на Светското првенство во Египет (1 победа и пет порази), но остави добар впечаток со своето однесување, ...
| | веќе видена | слични

На официјалниот профил на Светското ракометно првенство на „Твитер“, објавен е клип посветен на македонскиот национален тим, за кој првенството веќе е ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација го заврши настапот на Светското првенство, кое допрва ќе ја има својата завршница. Со пет порази и една победа, нашиот ...
| | веќе видена | слични

По двата убедливи порази во воведните две кола од Шведска и домаќинот Египет пред македонските ракометри е клучниот дуел за пласман во втората фаза и мечот за ...
| | веќе видена | слични

После победата на Бразил над Уругвај , стана дефинитивно јасно дека македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Египет ќе биде на 23-тото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога пред речиси две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборуваше за техничка влада која ќе подготви терен за фер избори, власта не прифаќаше. ...
сите 353 | | | веќе видена

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 391 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 218 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминативе 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 492 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По ...
сите 392 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 120 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој е во самоизолација поради тоа што е позитивен на коронавирусот, уште нема одговор, барем јавно, на понудата ...
сите 381 | | | веќе видена

Вчера повторна згасна млад живот како последица на короната. Почина пациент од Скопје на возраст од само 39 години. Засега нема информации дали имал претходни ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сестрите Бонавентура повторно ќе и судат на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: