Промени во врвот на Цементарница Усје: Претседателот на Одборот на директори поднесе оставка

Претседателот на Одборот на директор на Цементарница УСЈЕ поднел оставка со што му престанале функциите во друштвото, соопшти компанијата до Македонска берза. ...
| | веќе видена | слични

Согласно Одлука на Одборот на директори на Македонска берза АД Скопје на друштвата АрцелорМиттал Скопје (ХРМ) АД Скопје и Благој Туфанов АД Радовиш, котирани ...
| | веќе видена | слични

Согласно член 38, точка 2 од Правилата за котација на Македонска берза известуваме дека Европа АД Скопје се стекна со 54 обични акции од Фершпед АД Скопје, со ...
| | веќе видена | слични

Македонската Берза денеска изврши бришење на издавачот Либерти АД Скопје од „Листата за набљудување“, поради тоа што е завршена јавната понуда за преземање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на АстраЗенека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
сите 268 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 270 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промени во врвот на Цементарница Усје: Претседателот на Одборот на директори поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: