Мицкоски гостин во вестите на Алфа во 14:30 часот

Во рамки на уште едно соопштение, денес СДСМ уште еднаш потенцираше дека пописот е корисен за државата, а дека ВМРО ДПМНЕ е против секој процес и реформа, па ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во петокот вечерта ќе гостува во телевизиското интервју „Само вистина“ на ТВ Канал 5 со уредникот Гоце ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе гостува во „Само интервју“ на Канал 5 во 18,30 часот. Вечерва, во првото во новата сезона, „Само Интервју“, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот твитер профил ја искоментира изјавата на вицепремиерот за корупција Љупчо Николовски. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Генијално“! Како ли им текнува вакви глупости да тресат? Реално е не е само перцепција! Криминалци сте од прв до последен, од најдолу до најгоре! – пишува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Ние сме сериозна земја, имаме пари, ќе си платиме…” – Зоран Заев, 18.01.2021 Погледнете како изгледа амбулантата во Ѓорче Петров 2, по 4 години власт и ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во македонското собрание, вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна дека она што ...
| | веќе видена | слични

Според Николоски од аферата со торбата Луј Витон па се досега западните драви го избегнуваат премиерот Зоран ЗаевНиколоски вели дека тоа се должи на ...
| | веќе видена | слични

Премирот Зоран Заев е конзистентен во уништувањето на македонската држава, во врска со преговорите со соседна Бугарија и комисијата за историја, истакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски гостин во вестите на Алфа во 14:30 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: