Мицкоски: Земаа од владата 33 милиони евра, а донираат само 1000 таблети, срамота!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот профил на Фејсбук реагира на информацијата од министерката за образование, Мила Царовска која ги ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук вели дека ова не е влада и дека со Македонија владее мафијата и мора итно да падне. -Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д-р Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејскук прашува дали нас во овој момент нас ни е најпотребна Физибилити студија за приватизација на Рентген ...
| | веќе видена | слични

Нас не ни требаат вакцини за Ковид-19, не ни требаат антикоагуланси на позитивна листа. Во овој момент нас ни е најпотребна Физибилити студија за приватизација ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека нафтената компанија „Макпетрол “ за гасоводто „ГА-МА“ во контроверзниот договор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само 1000 таблет-компјутери. Брука! Во првите сто дена Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Земаа од владата 33 милиони евра, а донираат само 1000 таблети, срамота!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: